Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II Adwentu – 04.12.2011.

Wprowadzenie:

Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – zapraszamy, będziemy modlić się polecając Dobremu Bogu Kościół na Wschodzie: wiernych i duszpasterzy. Także na ten cel będą przeznaczone składane dzisiaj do puszek ofiary – za które szczere: „Bóg zapłać!”

2. Msze Św. Roratnie w naszym kościele odprawiamy: w niedziele o godz. 7.30, w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o godz. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Mszach Św. Roratnich, pomoże nam w owocnym przeżywaniu świętego czasu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.

3. W nowym tygodniu: *w środę – liturgiczne wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Także w środę Wspólnota Odnowy w Duchu Św. gromadzi się w naszym kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów od godz. 19.00 do 20.00 – zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby trwać na modlitwie przed Chrystusem Eucharystycznym. *czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Św. odprawimy o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy. *w piątek – Msza Św. i spotkanie dla Dzieci z okazji Św. Mikołaja – organizowane przez Konferencję Św. Wincentego a Paulo – o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę, 11. grudnia, na wszystkich Mszach Św. rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe dla całej Wspólnoty Parafialnej. Dokładny program Rekolekcji podany jest w gablocie, w Internecie – na stronie parafii oraz wydrukowany i wyłożony przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zabranie go do domu i zaplanowanie czasu na spotkania rekolekcyjne. Prosimy także o pomoc w dotarciu do kościoła – na spotkanie rekolekcyjne – osobom Chorym i Starszym. Również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA – o godz. 16.30.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny na Nowy Rok oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można nabyć pod chórem – polecamy. Wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane – przez Stowarzyszenia Miłosierdzia – najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom w naszej Wspólnocie Parafialnej.

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom – dzisiaj Barbarom, składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

„Przygotujcie drogę dla Pana\” przez życie zgodne z wiarą, przez radosne oczekiwanie na spełnienie Bożych obietnic, przez pełne nadziei zaufanie, że Pan na pewno przyjdzie. On sam obdarza nas swym błogosławieństwem.