Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela – XXIV zwykła – 11.09.2011 – Odpust Parafialny

Wprowadzenie:

Zgromadzeni dzisiaj w naszej świątyni z radością obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy – Patronki naszego kościoła i naszej rodziny parafialnej. Dziękujemy Bogu za Jej beatyfikację przed 20. laty, której dokonał nasz niezapomniany Papież: Bł. Jan Paweł II, dziękujemy za dary, którymi Bóg Ją obdarzył w życiu oraz za Jej przykład wiary, nadziei i miłości Boga i bliźniego. Uczestnicząc w tej Mszy Św. uwielbiajmy Boga, składajmy nasze dziękczynienie i prośmy, przez wstawiennictwo Bł. Anieli – naszej Patronki – o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, dla wszystkich, którzy tutaj się modlą i proszą o modlitwę, dla Dobrodziejów, Fundatorów i Budowniczych naszego kościoła.

Bardzo serdecznie witamy wśród nas O. Łukasza, z Zakonu Ojców Franciszkanów Konwentualnych, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na odpustowe Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji całej Wspólnoty Parafialnej.

2. W nowym tygodniu: od jutra do przyszłej niedzieli obchodzić będziemy Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Wszyscy zacznijmy wychowywać” – zapraszamy do wspólnej modlitwy Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także młodzież i dzieci, intencję tę będziemy szczególnie polecać w czasie Mszy Św. wieczornych. *środa, 14.09. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze Św. z adoracją Relikwii Krzyża Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Uroczystości Odpustowe odbywają się w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. *czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Przypada w tym dniu rocznica święceń biskupich JE bpa Jana Zająca i JE bpa Józefa Guzdka (2004). *W przyszłą niedzielę będziemy wzywać orędownictwa Św. Stanisława Kostki, zakonnika – Patrona Polski oraz Dzieci i Młodzieży, kończąc Tydzień Wychowania.

3. SPOTKANIA FORMACYJNE W TYM TYGODNIU: Należących do Kręgów Biblijnych zapraszamy na spotkanie w czwartek – po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie Wspólnoty Królowej Pokoju – w piątek, po Mszy Św. wieczornej modlitewne spotkanie w kaplicy dolnego kościoła.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Wszechświata – w czwartek od godz. 17.00.

5. Już wkrótce więcej informacji dotyczących przygotowań do Sakramentów Św.: dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci z klas II i Ich Rodziców, którzy chcieliby, aby Ich Pociechy przystąpiły do I Komunii Św. w naszym kościele.

6. Niech lektura prasy katolickiej pozwoli nam pogłębiać naszą wiarę i poznawać naukę Kościoła – zachęcamy do lektury.

7. Życzymy radosnego odpustowego świętowania, a wszystkim świętującym w tym tygodniu: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w tym uroczystym Dniu Odpustu i przez cały nowy tydzień, umocni w postawie naśladowania naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w tym duchu jej przyjmijmy!