Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIII zwykła – 04.09.2011.

Wprowadzenie:

Zgromadziliśmy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. I my, zgromadzeni w tej świątyni, świadomi obecności Chrystusa mamy słuchać Jego upomnień, by upominając innych wskazywać bliźnim właściwą drogę, która wiedzie na wieczną Paschę w świątyni nieba.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *czwartek, 08.09. – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej) *w piątek – szczególne dla naszej Wspólnoty Parafialnej wspomnienie: Bł. Anieli Salawy, dziewicy – Patronki naszego kościoła. Po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00 zapraszamy na modlitwę i adorację Relikwii Bł. Anieli. Rodzina Wincentyńska wspomina w tym dniu: Bł. Fryderyka Ozanama.

3. SPOTKANIA FORMACYJNE W TYM TYGODNIU: Stowarzyszenia Miłosierdzia – w środę spotkanie i Msza Św. o godz. 18.00. Odnowa w Duchu Świętym spotyka się również w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. Kręgi Biblijne spotykają się w czwartek po Mszy Św. wieczornej – serdecznie zapraszamy.

4. Uroczystość odpustową w naszym kościele, ku czci Bł. Anieli Salawy będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę: 11. września. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Sumie Odpustowej o godz. 12.00, w intencji Parafian, wszystkich modlących się w naszym kościele oraz Dobrodziejów i Ofiarodawców, z udziałem zaproszonych kapłanów naszego dekanatu i Zgromadzenia Misji. Sumę odpustową odprawi O. Łukasz Brachaczek, z Zakonu Ojców Franciszkanów Konwentualnych.

 

5. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę odprawimy uroczyste Triduum ku czci Bł. Anieli Salawy. Zapraszamy na wspólną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę Św. o godz. 18.00. W czwartek – rozpoczynając nowy rok formacji – wspólnej modlitwie przewodniczyć będą Ministranci i Lektorzy oraz Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, w piątek Stowarzyszenia Wincentyńskiej, Odnowa w Duchu Św. i Harcerze, w sobotę – Żywy Różaniec i Apostolat MARGARETKA, o godz. 17.00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca; o 18.00 – Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA. Okazja do Sakramentu Pokuty przed Odpustem: w czwartek, piątek i sobotę w godz.: 17.00 – 18.00.

6. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na Dni Modlitw Rodziny Wincentyńskiej, w dniach 24 – 25 września – zapisy do 18. września w zakrystii lub kancelarii – serdecznie zapraszamy!

7. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia oraz rozpoczynających nowy rok szkolny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.  verte

Na chrześcijanach spoczywa obowiązek braterskiego upominania. Jest wiele zła w świecie i w nas. Prostujmy więc błędne drogi w sobie i wokół nas, a wtedy zasłużymy na błogosławieństwo Boga i przyczynimy się do zwycięstwa prawdy i miłości.

• Do ogłoszeń: Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” serdecznie zaprasza na IV Marsz Nadziei i Życia w sobotę dnia 10. września b.r. Marsz rozpocznie się o godzinie 14.00 w Urzędzie Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych, gdzie zostaną przeczytane przez znanych artystów listy z marzeniami chorych onkologicznie. Następnie pod Oknem Papieskim odbędzie się uroczyste wysłanie do nieba listów wraz z balonikami, z nadzieją, że marzenia chorych spełnią się jak najszybciej.