Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XV Zwykła – 10.07.2011.

Wprowadzenie:

Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam radosne Boże obietnice. Słuchajmy uważnie Bożego Słowa, radośnie dziękujemy za wszystkie obietnice zbawienia. To wszystko co ogłasza Pismo spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy także i dzisiaj radosną nowinę zbawienia.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Również dzisiaj zmiana Tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

2. W nowym tygodniu: Jutro, w poniedziałek – Święto Św. Benedykta, Opata – Patrona Europy; we wtorek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; środa – liturgiczne wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; piątek – wspominamy w liturgii Św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła a w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – zwane NMP Szkaplerznej.

3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w ramach Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

4. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona przed naszym kościołem kwesta przez Wolontariuszy wyjeżdżających do Kirgistanu, gdzie wraz z tamtejszymi parafiami katolickimi organizują w miesiącu sierpniu obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych i z rodzin ubogich.

5. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 23. lipca (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii.

6. Polecamy na wakacyjny, wolny czas lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

7. Wszystkich Szanownych Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia, a także wszystkich wyjeżdżających na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Słowo Boże ma moc, by nas przemieniać. Wychodzimy z tej Mszy świętej posileni słowem, ale dopiero nasze życie ma ukazać, jaką jesteśmy glebą. Niech w słuchaniu i realizowaniu na co dzień Bożego słowa wspiera nas szczególne błogosławieństwo naszego Stworzyciela.