Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIV Zwykła – 03.07.2011.

Wprowadzenie:

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba.


Ogłoszenia

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Siostrze Marii i Postulantkom Sióstr Miłosierdzia, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie, figury i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do dzieci sypiących kwiatki, dzieci z klas II i III oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”

2. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

3. W nowym tygodniu: Jutro, w poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazylik Metropolitalnej w Krakowie; w środę, 6.07. – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w piątek, 8.07. – wspomnienie Św. Jana z Dukli.

 

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 – jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza Św. Związku Mszalnego za wszystkich Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych w czwartek o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

6. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 30. lipca (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii.

7. Polecamy na wakacyjny, wolny czas lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

8. Wszystkich Szanownych Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia, a także wszystkich wyjeżdżających na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Tak trudno być pokornym i cichym. Mamy więc nieustannie wpatrywać się we wzór Chrystusa, by na co dzień – także w czasie wakacji – umieć pomnażać pokój w społeczeństwie, w rodzinach i naszych środowiskach. Niech na tę trudną drogę pójścia za Chrystusem pokornym i cichym błogosławi nas Bóg, który pokornym objawił tajemnicą prawdziwej wielkości człowieka.