Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże ciało – 23.06.2011.

Wprowadzenie: Jesteśmy ludem Bożym pielgrzymującym do niebieskiej Ojczyzny. Naszym Panem jest Jezus Chrystus, który wciąż pochyla się nad nami i pomaga nam w drodze. Zna naszą niestałość i niemoc, dlatego sam daje pokarm wzmacniający nasze siły duchowe, daje nam swoje Ciało. Dzisiaj uwielbiamy Go za ten niezwykły dar i przepraszamy na początku tej świętej liturgii, że tak często z niego nie korzystamy, nie w pełni uczestnicząc w Eucharystii.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. przed południem odprawimy według porządku niedzielnego. Po południu Msze Św. o godz.: 16.00 (przed procesją) i po zakończeniu procesji około godz. 19.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

• Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszej parafialnej procesji. Będzie to świadectwo naszej wiary oraz uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii.

• Dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas II i III w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele. Wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes.

• Prosimy także o udekorowanie domów i mieszkań na trasie procesji przy Al. Kijowskiej.

2. Centralna procesja dla Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.

3. Od jutra Oktawa Bożego Ciała – przez cały tydzień będą odprawiane nabożeństwa z procesją: w dni powszednie o godz. 18.30; w niedzielę o 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału: dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas II i III w strojach komunijnych, Grupę Maryjną, Ministrantów, Lektorów, Harcerzy i oczywiście wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci.

4. Jutro, w piątek, 24.06. – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty). Modlitwom całej Wspólnoty polecamy Zacnych Solenizantów: Ks. Jana Kowalika CM i Ks. Jana Tworzydło CM. Msza Św. w intencji Solenizantów zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Ks. Jan Kowalik CM świętuje również w tym dniu wspaniały Jubileusz: 55. rocznicę święceń kapłańskich.

5. W sobotę, 25.06. – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na modlitwę różańcową od godz. 17.30 i Mszę Św. o godz. 18.00.

6. Jak już wspominano zmienia miejsce posługi duszpasterskiej i misjonarskiej Ks. Jacek Kuziel CM – decyzją Przełożonych Zgromadzenia, potwierdzoną przez Ks. Kardynała – Metropolitę został proboszczem parafii NMP z Lourdes i superiorem Domu Zgromadzenia. Chcemy w niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 12.00 – dziękować Ks. Jackowi za lata Jego posługi wśród nas i prosić o potrzebne łaski przy podejmowaniu nowych obowiązków.

Matka karmi dzieci tym, co ma najlepszego; Chrystus daje siebie. Uczta, na której przyjęliśmy Jego Ciało i Krew, dobiega końca, ale On zamieszkał wśród nas. Idźmy więc do domów, podejmijmy nasze codzienne zajęcia, rozpoczynajmy czas wakacji, mając świadomość posiadania w sobie mocy Tego, który w nas żyje.