Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XII zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 19.06.2011

Wprowadzenie: Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę Ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj o godz. 12.00, Mszę Św. Prymicyjną odprawi w naszym kościele Ks. Maciej Mroczek CM, który swego czasu uczęszczał do XXXI LO – polecajmy w naszych modlitwach nowego Kapłana, prośmy także o powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, w tygodniu nabożeństwo o godz. 18.30.

2. W najbliższy czwartek, 23.06., obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. przed południem odprawimy według porządku niedzielnego. Po południu Msze Św. o godz. 16.00 (przed procesją) i po zakończeniu procesji około godz. 19.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

• Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszej parafialnej procesji. Będzie to świadectwo naszej wiary oraz uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii.

• Dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas II i III w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele. Wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes.

• Prosimy także o udekorowanie domów i mieszkań na trasie procesji przy Al. Kijowskiej.

3. Centralna procesja Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.

4. W tym tygodniu – w piątek, 24.06. – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty). Modlitwom całej Wspólnoty polecamy Zacnych Solenizantów: Ks. Jana Kowalika CM i Ks. Jana Tworzydło CM. Msza Św. w intencji Solenizantów zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Ks. Jan Kowalik CM świętuje również w tym dniu wspaniały Jubileusz: 55. rocznicę święceń kapłańskich. Również w piątek – Msza Św. i spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji Św. o godz. 18.00.

5. W sobotę, 25.06. – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na adorację i modlitwę różańcową od godz. 17.30 i Mszę Św. o godz. 18.00.

6. Koniec roku szkolnego i duszpasterskiego to w naszym Zgromadzeniu czas zmian personalnych – nie ominęły one i naszej Wspólnoty w tym roku: zmienia miejsce posługi duszpasterskiej i misjonarskiej Ks. Jacek Kuziel CM – decyzją Przełożonych Zgromadzenia, potwierdzoną przez Ks. Kardynała – Metropolitę został proboszczem parafii NMP z Lourdes i superiorem Domu Zgromadzenia. Chcemy w przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 12.00 – dziękować Ks. Jackowi za lata Jego posługi wśród nas i prosić o potrzebne łaski przy podejmowaniu nowych obowiązków.

7. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzisiaj i w następną niedzielę na wystawę zorganizowaną z okazji beatyfikacji Jana Pawła II pt.: Papieski Różaniec, w sali dolnego kościoła.

8. Polecamy prasę katolicką do nabycia w naszym kościele.

9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia przekazujemy serdeczności i zapewnienie o pamięci w modlitwie.