Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 12.06.2011.

Wprowadzenie: Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

2. Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. – czcimy Najświętszą Maryję Pannę – Matkę Kościoła, Msze Św. odprawimy o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – zapraszamy! W związku ze świątecznym charakterem tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 18.30.

4. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: – we wtorek: Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, – w środę: Bł. Jolanty, zakonnicy, – w piątek: Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W przyszłą niedzielę: Uroczystość Najświętszej Trójcy – w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

5. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. Spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00.

6. Spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju w piątek o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy!

7. Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ich Przyjaciół przeprowadza dzisiaj przed naszym kościołem kwestę z przeznaczeniem na organizacje wypoczynku i rehabilitacje osób niepełnosprawnych ruchowo.

8. 28. maja w misjonarskim kościele seminaryjnym przy ul. Stradomskiej święcenia kapłańskie otrzymał Ks. Maciej Mroczek CM, który swego czasu uczęszczał do XXXI Liceum Ogólnokształcącego, dlatego właśnie w naszym kościele będziemy gościli Neoprezbitera, który za tydzień o godz. 12.00 odprawi Swoją Mszę Św. Prymicyjną w naszym kościele i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego – zapraszamy do udziału w tej pięknej uroczystości.

9. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzisiaj i w kolejne niedziele czerwca na wystawę zorganizowaną z okazji beatyfikacji Jana Pawła II pt.: Papieski Różaniec, w sali dolnego kościoła.

10. Są jeszcze miejsca na organizowaną przez naszą Parafię pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 18. czerwca (sobota) – wyjazd autokarem o godz. 7.00 sprzed kościoła. Koszt: 30 zł. Zapisy z wpłatą – w zakrystii lub kancelarii. Można również jeszcze skorzystać z oferty pielgrzymki do Ziemi Świętej, organizowanej przez naszą parafię, w miesiącu listopadzie – chętnych prosimy o kontakt w tym tygodniu.

11. Nasza parafialna biblioteka będzie nieczynna od 14. czerwca do 3. września. Książki na okres wakacji można wypożyczyć w poniedziałek, 13.06. w godz. od 16.00 do 17.30.

12. W przyszłą niedzielę przedstawiciele parafii w Moszczanach – diecezja przemyska – budującej świątynię parafialną, będą prosić nas o pomoc modlitewną i materialną.

13. Polecamy prasę katolicką do nabycia w naszym kościele.

14. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia przekazujemy serdeczności i zapewnienie o pamięci w modlitwie.