Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 05.06.2011.

Wprowadzenie

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia — być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę Św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.


Ogłoszenia

1. Dziś w Kościele w Polsce po raz czwarty obchodzimy Święto Dziękczynienia, dziękując nade wszystko za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II i posługiwanie Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Święto jest okazją do wsparcia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie: ofiary na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła do następnej niedzieli włącznie.

2. Przed tygodniem zmarł Ojciec Ks. Jacka Hareńczyka CM: śp. Stanisław, pogrzeb odbył się w środę w Oświęcimiu. Ks. Jackowi, Jego Mamie i Bratu składamy szczere wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie do Wszechmogącego Boga o Miłosierdzie dla Jego śp. Ojca.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie o godz. 18.30 – zapraszamy serdecznie! Odprawiam również w tym tygodniu Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W środę, 08.06. – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej – Patronki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Również w środę Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo o godz. 18.00. W środę także spotyka się i modli Wspólnota Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. Wspomniana Wspólnota zaprasza serdecznie wszystkich na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00 w najbliższą sobotę, a zakończy Mszą Św. o północy. W czasie czuwania odbędzie się modlitwa przeciw wszelkim formom zniechęcenia.

 

5. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. Spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – niech wspomniane już modlitewne czuwanie – w sobotnią noc – pomoże nam otworzyć się i przyjąć Moc Ducha Świętego. Również za tydzień Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ich Przyjaciół przeprowadzi przed naszym kościołem kwestę z przeznaczeniem na organizacje letniego wypoczynku i rehabilitacje osób niepełnosprawnych ruchowo. Także za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.

7. Dzisiaj Skauci Europy, którzy działają przy naszej parafii, zapraszają wszystkich chętnych do skosztowania ich własnoręcznych wypieków – i wsparcia, w miarę możliwości, ich wyjazdu na spotkanie z Papieżem Benedyktem XVI w ramach kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Już z góry dziękują i składają serdeczne: „Bóg zapłać!”

8. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w cztery kolejne niedziele czerwca na wystawę zorganizowaną z okazji beatyfikacji Jana Pawła II Pt. Papieski Różaniec, w sali dolnego kościoła – więcej informacji na ulotkach wyłożonych pod chórem.

9. Ks. Kardynał – Metropolita zaprasza w przyszłą sobotę na uroczystości w Łagiewnikach: na czuwanie przy relikwiach bł. Jana Pawła II w Bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 10.00, procesję z relikwiami do nowego Centrum Jana Pawła II i Mszę św. o godz. 12.00, po której nastąpi poświęcenie nowych obiektów Centrum. Z kolei Uniwersytet Papieski Jana Pawła II zaprasza na koncert dla uczczenia kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego i bł. Jana Pawła II; w przyszłą niedzielę w kościele świętych Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej o godz. 19.30 wystąpi chór uniwersytecki Psalmodia pod dyrekcja Włodzimierza Siedlika. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

10. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 18. czerwca (sobota) – wyjazd autokarem o godz. 7.00 sprzed kościoła. Koszt: 30 zł. Zapisy z wpłatą – w zakrystii lub kancelarii.