Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – Oktawa Wielkanocy – 25.04.2011.

Wprowadzenie

Idę dzisiaj do Galilei, Panie, by Cię zobaczyć. Ucieszyć oczy i serce widokiem Ciebie Zmartwychwstałego. Chcę zbliżyć się do Ciebie, objąć za nogi i oddać Ci pokłon. Zerwałeś więzy śmierci. I dajesz mi nadzieję w swoim Zmartwychwstaniu, że i ja mogę zerwać więzy grzechu i zła, które jest we mnie, by już nie panowało nad moją duszą. Bo moją siłą jest Twoje Zmartwychwstanie.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj drugi dzień świąteczny; Msze Św. odprawimy, jak w każdą niedzielę. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 – szczególnie tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Wspomnijmy również dzisiaj w modlitwach naszego byłego Księdza Proboszcza – Ks. Józefa Kapiasa CM, który świętuje, właśnie dzisiaj, 30. rocznicę święceń kapłańskich.

– W niedzielę, 01.05., również wielkie dla nas wydarzenie – Beatyfikacja Jana Pawła II – niech naszym przygotowaniem będzie uczestnictwo we wspomnianej Nowennie, a w przeddzień Uroczystości Beatyfikacyjnych, w sobotę, 30.04. zapraszamy cała naszą Wspólnotę Parafialną na modlitewne czuwanie – rozpoczęcie po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Rozpoczniemy również w tym dniu – w sobotę, 30.04. – przepiękne, tradycyjne nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej – jeszcze raz zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – od jutra, po Mszy Św. wieczornej.

4. Przekazujemy również zaproszenie Księdza Kardynała do uczestnictwa w uroczystościach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz Centrum „Nie lękajcie się” z okazji beatyfikacji Jana Pawła II w dniu 1. maja. Szczegóły na stronach internetowych naszej Archidiecezji.

5. W najbliższy piątek, z racji uroczystego charakteru Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Polecamy i zachęcamy do świątecznej lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.

Idźmy z radością ogłosić całemu światu wieść o zwycięstwie nad śmiercią dokonanym przez Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, alleluja.