Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc – 24.04.2011.

Wprowadzenie

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty być jego uczestnikami. Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary.


Ogłoszenia

1. Siostry i Bracia! Drogim Parafianom i wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła, pragniemy, jako Duszpasterze złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który wzywa każdego po imieniu, przemienia nas w Jego uczniów. Niech światło Zbawiciela towarzyszy nam przy podejmowaniu decyzji oraz rozwiązywaniu trudnych sytuacji i drogą miłości prowadzi do spotkania z Nim w niebie. Życzymy Świąt pełnych radości, pokoju, wzajemnej życzliwości w domowej i rodzinnej atmosferze – zapewniamy o naszej modlitwie w tych intencjach, równocześnie dziękujemy za wszystkie przesłane i składane osobiście życzenia. Szczęść Boże!!!

2. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30!

3. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego. Jest to dzień, w którym co roku w świątyniach wspieramy modlitwami i ofiarami Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – w dni powszednie, po Mszy Św. wieczornej. Za tydzień również wielkie dla nas wydarzenie – Beatyfikacja Jana Pawła II – niech naszym przygotowaniem będzie uczestnictwo we wspomnianej Nowennie, a w przeddzień Uroczystości Beatyfikacyjnych, w sobotę, 30.04. zapraszamy cała naszą Wspólnotę Parafialną na modlitewne czuwanie – rozpoczęcie po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

5. Składamy najserdeczniejsze podziękowania za życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości świątecznych oraz za składane dary i ofiary na cele parafialne i dla najuboższych oraz chorych, których przed Świętami mogliśmy obdarować, przez posługę Konferencji i Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo. Jeszcze raz: „Bóg zapłać!”

Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym idźmy głosić Go swoim życiem, świadcząc o Jego miłości. Niech towarzyszy nam w tym błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.