Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 10.04.2011.

Wprowadzenie

Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi. W takiej postawie niech umocnią nas rekolekcje wielkopostne, które rozpoczynamy w naszej Wspólnocie – będzie je prowadził kapłan naszego Zgromadzenia: Ks. Krzysztof Dura CM, którego serdecznie witamy wśród nas.


Ogłoszenia

1. Na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wydrukowane programy wyłożone są pod chórem – zabierzmy je i zechciejmy gorliwie skorzystać z tego błogosławionego dla nas czasu, polecając w naszych modlitwach głoszącego rekolekcje Misjonarza: Ks. Krzysztofa.

2. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00!

3. Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

4. W ramach rekolekcji, we wtorek o godz. 9.00, będzie Msza Św. z nauką dla Chorych i Cierpiących połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych – wielka prośba o pomoc w dotarciu w tym dniu do kościoła naszych Chorych i Cierpiących.

5. Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 – zapraszamy!

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 17.00 (dzieci prosimy o przyniesienie krzyży), dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30 – ta wieczorna Droga Krzyżowa będzie miała szczególną oprawę – multimedialną i intencję, a będzie prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Krzew Winny” – zapraszamy serdecznie!

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Wielki Tydzień: Niedzielą Palmową Męki Pańskiej – obrzęd święcenia palm w czasie wszystkich Mszy Św. 8. Również za tydzień w niedzielę – spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. o godz. 16.00 – w kaplicy dolnego kościoła.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Św., pragnąca wciąż pogłębiać swoją wiarę i dzielić się tym doświadczeniem z innymi – zwraca się do nas o wsparcie na cele ewangelizacyjne i zaprasza dzisiaj na przedświąteczny kiermasz własnego rękodzieła i wiosennych kwiatów – polecamy!

10. Jeszcze raz pragniemy poinformować wszystkich wiernych, że przygotowujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie od 14. do 21. listopada. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Zapisy potrwają do końca kwietnia – w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Uniwersytet Pedagogiczny zaprasza Dzieci i Rodziców na bezpłatne, profesjonalne porady psychologów, terapeutów i logopedów. W ramach akcji diagnoza gotowości dzieci 5. i 6. – letnich do podjęcia nauki szkolnej. W programie także zajęcia artystyczne dla dzieci. Spotkania odbędą się w sobotę, 16.04., w godzinach: od 9.00 do 18.00, na Uniwersytecie Pedagogicznym, ul. Podchorążych 2 w holu przed Aulą Główną.

12. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele. Pod chórem można nabyć Baranki Wielkanocne za znakiem CARITAS, kartki świąteczne i palmy, które są dziełem pomocy dla najuboższych. Można również składać do kosza pod chórem trwałe produkty żywnościowe dla ubogich z naszej Wspólnoty, które pomogą im urządzić Święta.

Zbliża się zakończenie Wielkiego Postu. Czy mamy w sobie życie Boże? Czy może panuje w nas jeszcze śmierć spowodowana przez grzech? Czyńmy pokutę! Powstańmy z martwych! Błogosławi nas Bóg, który jest życiem i chce byśmy mieli życie. Nie odwracajmy się od życia, jakie daje nam wielkopostna pokuta i rekolekcje święte, które rozpoczynamy.