Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2011.

Wprowadzenie

Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie. Niech więc dzisiaj, mocą Pana, otworzą się nasze oczy, byśmy dostrzegli światło Boga płynące z ofiary, w której uczestniczymy.


Ogłoszenia

1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00!
2. Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia w środę, 06.04., o godz. 18.00.
3. Trwa w naszej Wspólnocie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym – kolejne spotkanie i katecheza w środę o godz. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła.
4. W czwartek, pierwszy w miesiącu – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – zapraszamy, szczególnie Wspólnotę Przyjaciół Seminarium i Misji Św., do wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
5. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego za wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. wieczystych o godz. 18.00.
6. Spotkanie Kręgów Biblijnych – w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 17.00 (dzieci prosimy o przyniesienie krzyży), dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30. 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Rekolekcje wielkopostne – zróbmy wszystko, abyśmy mogli uczestniczyć w tych świętych ćwiczeniach, przygotowując się w ten sposób do dobrego i głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – programy rekolekcji rozdawane są przy wyjściu z kościoła przy puszkach, do których zbierane są ofiary na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.
9. Również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
Także w przyszłą niedzielę nasza, coraz bardziej widoczna Wspólnota Odnowy w Duchu Św., pragnąca wciąż pogłębiać swoją wiarę i dzielić się tym doświadczeniem z innymi – zwraca się do nas o wsparcie na cele ewangelizacyjne, zapraszając na przedświąteczny kiermasz własnego rękodzieła i wiosennych kwiatów – okażmy wielkoduszność i życzliwość.
10. Prosimy o składanie w zakrystii deklaracji o gotowości przyjęcia na nocleg w swoich domach pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa na II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia.
11. Dzisiaj przed naszym kościołem odbywa się kwesta na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie w ramach trwającej akcji „Pola Nadziei”.
12. Pragniemy poinformować wszystkich wiernych, że przygotowujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie od 14. do 21. listopada. Szczegółowy program zostanie podany w najbliższym czasie. Zapisy potrwają od dzisiaj do końca kwietnia – w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ilość miejsc jest ograniczona.
13. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele. Pod chórem można nabyć Baranki Wielkanocne za znakiem CARITAS, kartki świąteczne i palmy, które są dziełem pomocy dla najuboższych. Można również składać do kosza pod chórem trwałe produkty żywnościowe dla ubogich z naszej Wspólnoty, które pomogą im urządzić Święta.

Wielkopostna pokuta trwa. Oświeceni Bożym słowem i umocnieni Ciałem Chrystusa, idziemy czynić owoce pokuty. Często zbliżajmy się do Bożego światła, byśmy odnowieni przez sakramenty odrodzenia mogli otrzymać błogosławieństwo Boga i oglądać chwałę Jego zwycięstwa.