Ogłoszenia

NIEDZIELA XXXII OKRESU ZWYKŁEGO – 07.11.2010

Wprowadzenie

Listopad przypomina nam o śmierci. Bóg jednak przez swego Syna obwieszcza wszystkim życie wieczne i zmartwychwstanie umarłych.

Przychodzimy na Eucharystię, by przyjąć dar życia, by także zyskać nadzieję zmartwychwstania. Życie po zmartwychwstaniu nie będzie prostą kontynuacją życia na ziemi. Będzie czymś nie do pojęcia teraz. Pozostaje wierzyć i mieć nadzieję, że dostąpimy łaski zmartwychwstania.

 

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na modlitwę różańcową za naszych Drogich Zmarłych polecanych w wypominkach – dzisiaj o godz. 17.30. Również przez cały tydzień modlitwy za Zmarłych codziennie o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu:

– We wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto. Spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum, w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania – o godz. 19.00.

– W środę – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła.

– Czwartek, 11.11. – w liturgii wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Dla nas Polaków szczególny dzień: Narodowe Święto Niepodległości – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Umiłowanej Ojczyzny – zapraszamy w tym dniu na Msze Św., które odprawimy o godz.: 7.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja, z modlitwą w intencji Ojczyzny – od godz. 17.00 – zapraszamy.

– Piątek – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.

– W sobotę – liturgiczne wspomnienie Pierwszych Męczenników Polski – Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

3. W przyszłą niedzielę, już po raz drugi w naszej Ojczyźnie, będziemy obchodzić „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym\”, w tym roku obejmiemy naszą modlitwą zabijanych chrześcijan w Iraku. Z góry serdeczne: „Bóg zapłać!\” za złożone w tym dniu do puszek ofiary, które będą przeznaczone na wsparcie tamtejszego Kościoła.

4. Również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30.

5. Zachęcamy gorąco do sięgnięcia po prasę katolicką – najnowsze numery: „Niedzieli\”, „Gościa Niedzielnego\”, „Źródła\” to tylko niektóre tytuły, które polecamy dorosłym, młodzieży i dzieciom. Jest także nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2011 – do nabycia pod chórem.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i zapewnienie o modlitwie.

Niech nam zawsze towarzyszy nadzieja zmartwychwstania i życia wiecznego. Niech nam zawsze towarzyszy błogosławieństwo Boga, który przez swego Syna śmierć pokonał i rzucił światło na życie i nieśmiertelność.