Ogłoszenia

NIEDZIELA XXXI OKRESU ZWYKŁEGO – 31.10.2010

Wprowadzenie

Bóg ukochał swoje stworzenie i wszystkich pragnie doprowadzić do zbawienia. Dzisiaj to zbawienie może stać się naszym udziałem, jeżeli przyjmiemy Chrystusa i zaprosimy Go do swego domu, jak przyjął Pana Zacheusz. Syn Człowieczy przez tę Eucharystię nieustannie szuka zagubionych i obdarza swymi dobrami.

 

Ogłoszenia

1. Dniem Pańskim kończymy miesiąc październik – szczere: „Bóg zapłać!\” za nasze różańcowe spotkania i wspólną modlitwę. Jeszcze dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – zapraszamy. Również dzisiaj w naszym kościele „Noc Świętych\” – czuwanie i modlitwa za wstawiennictwem naszych Świętych Patronów z prośbą o świętość dla każdego z nas – rozpoczęcie po Mszy Św. wieczornej, czyli około 20.30 – zapraszamy serdecznie! I jeszcze serdeczne podziękowania za złożone, w minionym tygodniu, ofiary na pomoc dla misji i misjonarzy – „Bóg zapłać!\”

2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych – pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, postarajmy się uczestniczyć w kościele, aby przeżyć ją w skupieniu i jak najowocniej. W naszym kościele Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w wypominkach – jutro o godz. 17.30. Msze Święte za naszych Drogich Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a także za Zmarłych Kapłanów, Braci i Kleryków za Zgromadzenia Misji, Siostry Miłosierdzia oraz Zmarłych Dobrodziejów naszego kościoła: we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny – o godz. 18.00.

3. We wtorek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją zostanie odprawione o godz. 17.30.

4. Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia w środę o godz. 18.00.

5. W dniach od 1. do 8. listopada możemy zyskać odpust zupełny dla naszych Drogich Zmarłych. Warunki zyskania odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa za Zmarłych, stan łaski uświęcającej – Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oddalenie od siebie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

6. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy za Zmarłych. Przez cały miesiąc listopad nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii lub pod chórem.

7. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w tych dniach od godz. 16.30 – zachęcamy do skorzystania: dorosłych, młodzież i dzieci. Msza Św. w intencji wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. wieczystych w czwartek o godz. 18.00. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

8. W sobotę kolejny „Wieczór Jana Pawła II\” – nasza modlitwa dziękczynna za Pontyfikat Wielkiego Rodaka i prośba o Jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy – zapraszamy w sobotę na godz. 21.00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecamy również nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2011.