Ogłoszenia

NIEDZIELA XXIII OKRESU ZWYKŁEGO – 05.09.2010

Wprowadzenie

Niepokoją słowa Jezusa o tym, by idąc za nim mieć w nienawiści swoich najbliższych.

Pójście za Jezusem to radykalny sposób na życie, wyrzec się trzeba wszystkiego, do czego jesteśmy przywiązani. Trudne do wyobrażenia, trudne do stosowania, ale to jedyna droga do Królestwa Niebieskiego. Wsparciem dla nas i umocnieniem w takiej życiowej postawie niech będzie uczestnictwo w tej niedzielnej Eucharystii.

 

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W środę obchodzić będziemy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Msze Św. odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. Również w środę, o godz. 18.00 Msza Św., a później spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia – zapraszamy wszystkich należących do tej wspólnoty.

3. W czwartek, 9 września przypada wspomnienie Bł. Anieli Salawy, Patronki naszego kościoła. Po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 zapraszamy na modlitwę i adorację Relikwii Bł. Anieli.
 

4. Uroczystość Odpustową w naszej Wspólnocie Parafialnej obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę, 12 września. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Sumie odpustowej o godz. 12.00, w intencji Parafian i wszystkich modlących się w naszym kościele oraz dobrodziejów, z udziałem zaproszonych kapłanów naszego dekanatu i Zgromadzenia Misji. Sumę odpustową odprawi Ks. Prof. Stanisław Rospond CM – wykładowca naszego misjonarskiego seminarium i dyrektor wydawnictwa Księży Misjonarzy.

5. W najbliższy czwartek piątek i sobotę, wzorem lat ubiegłych – uroczyste Triduum ku czci naszej Błogosławionej Patronki. Zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę Św. o 18.00. W czwartek wspólnej modlitwie przewodniczyć będą ministranci i lektorzy oraz grupa maryjna, w piątek młodzież, Odnowa w Duchu Św. i Harcerze, w sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka oraz stowarzyszeń wincentyńskich o godz. 18.00. Okazja do Sakramentu Pokuty przed Odpustem – codziennie: pół godziny przed Mszą Św. ranną i wieczorną.

6. W najbliższy piątek w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 chcemy ogarnąć modlitwą naszych niedawnych Solenizantów – Księży Jacków: Ks. Hareńczyka CM i Ks. Kuziela CM – prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w kapłańskiej i misjonarskiej posłudze.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – jak zawsze do nabycia po Mszy Św. pod chórem.

8. Drogich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia zapewniamy o pamięci modlitewnej i życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej.

 

Umocnieni darem Eucharystii, idźmy wraz z Chrystusem w naszą codzienność, świadcząc o Nim i pomagając innym otworzyć się na Jego głos.