Ogłoszenia

NIEDZIELA XXII OKRESU ZWYKŁEGO – 29.08.2010

Wprowadzenie

Dzisiejsza ewangelia jest dla nas lekcją pokory i skromności. Jednocześnie to rachunek sumienia stawiający nas przed pytaniem o to, jak traktujemy ludzi gorzej obdarowanych przez życie: uboższych, dotkniętych chorobą, bezdomnych. Niech spotkania z nimi będą dla nas zachętą do okazania bezinteresownej miłości bliźniego.

„ Jaką miarą mierzyć człowieka?” – pyta Jan Paweł II. Jezus odpowiada nam, że pokorą. Uczestnicząc we Mszy Świętej prośmy, aby nasze słabości nie przeszkadzały nam w realizowaniu pokornego życia.

 

Ogłoszenia

1. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!

2. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy z Bogiem – Msza Św. z uroczystym błogosławieństwem zostanie odprawiona w środę o godz. 10.30 – zapraszamy wszystkich uczniów, Szanownych Nauczycieli i Drogich Rodziców. Okazja do Sakramentu Pokuty, dla dzieci i młodzieży (tym bardziej, że w tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca) w poniedziałek i wtorek od godz. 16.30.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty (oprócz wspomnianych wcześniej) – w czwartek od godz. 16.30 dla dzieci z klas III, IV i V oraz dla dorosłych, w piątek, również od 16.30 dla młodzieży klas VI i szkół ponadpodstawowych – skorzystajmy, aby godnie uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa.

4. Msza Św. w intencji Dobrodziejów i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – w czwartek o godz. 18.00. Wcześniej, od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i wspólna adoracja na którą zapraszamy serdecznie!

5. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Adresy Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W sobotę kolejny Wieczór Jana Pawła II, z modlitwami o wyniesienie na ołtarze naszego Wielkiego Rodaka i rozważaniami – tym razem nawiązującymi do beatyfikacji naszej Patronki: Anieli Salawy, tym serdeczniej zapraszamy na sobotę na godz. 21.00. A Uroczystość Odpustową w naszej Wspólnocie przeżywać będziemy za dwa tygodnie, w niedzielę 12 września.

7. Parafia NMP z Lourdes organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową do Warszawy: w dniach 11 i 12 września. Pielgrzymi wezmą udział w spotkaniu Rodziny Wincentyńskiej, uroczystościach ku czci Św. Wincentego i poświęceniu Ołtarza Ojczyzny w bazylice Św. Krzyża w Warszawie. Nawiedzą także grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, świątynię Opatrzności Bożej i Cmentarz Powązkowski. Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy są przyjmowane w zakrystii kościoła NMP z Lourdes po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

8. Spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej, leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa odbędzie się w najbliższy wtorek w salce parafialnej o godz. 15.00. W trakcie spotkania będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów leczniczych. Więcej informacji na zaproszeniach rozdawanych przez ministrantów.

9. W imieniu Konferencji Św. Wincentego i rodzin szczere: „Bóg zapłać!\” za złożone ofiary na zakup zeszytów i podręczników. Już kilka rodzin zostało wspartych tą pomocą. Rodziny, które są jeszcze w potrzebie mogą zgłosić się w czasie dyżuru Konferencji Św. Wincentego: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 do 18.00 – w Sali Bł. Fryderyka Ozanama.

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy na drogach wiary w tym zbliżającym się tygodniu. Bądźmy świadkami miłości Chrystusa wszędzie tam gdzie będziemy się znajdować.