Ogłoszenia

XIX Niedziela w ciągu roku – 08.08.2010

Wprowadzenie
Gromadzimy się na niedzielnej Mszy Świętej. Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie pragniemy oddać cześć Bogu Najwyższemu. Jednocześnie z Eucharystii, która jest centrum życia chrześcijańskiego, chcemy zaczerpnąć duchowych mocy do codziennego życia. Słowo Boże zachęca nas dzisiaj między innymi do czuwania. Ta zachęta oznacza, że powinniśmy dążyć do przeżywania wszystkich chwil i wydarzeń naszego życia przed Bogiem, w Jego obecności. Niech dzisiejsze nasze spotkanie z Nim w Eucharystii umocni naszą wiarę w Jego obecność tu i teraz.

 
Ogłoszenia

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które dzisiaj o godz. 17.30.
2. Również dzisiaj – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka o godz. 18.00.
3. W nowym tygodniu:
• Jutro, w poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – Patronki Europy.
• We wtorek – Święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
• W środę – wspomnienie Św. Klary.
• Czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
• Piątek – Święto NMP Kalwaryjskiej. Dla naszej Wspólnoty Parafialnej to także szczególny dzień – wspominamy kolejną rocznicę – 19. – beatyfikacji Anieli Salawy, Patronki naszego kościoła, której dokonał Jan Paweł II na Rynku Krakowskim w 1991 roku. Uczestnicząc we Mszy Św. w tym dniu prośmy o rychłą kanonizację naszej Patronki.
• W sobotę – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika.
4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – tradycyjnie po każdej Mszy Św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Również za tydzień w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Konferencja Św. Wincentego a Paulo pragnie pomóc w zbieraniu funduszy na zakup zeszytów i podręczników dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich. Od najbliższej niedzieli przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na ten cel – z góry szczere: „Bóg zapłać!\”
5. Polecamy najnowszą prasę katolicką, zachęcając do wakacyjnej lektury.
6. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom – przekazujemy serdeczności wraz z zapewnieniem o modlitwie. Jesteśmy także pamięcią i modlitwą z wszystkimi korzystającymi jeszcze z wakacji i urlopów, a także z pielgrzymami, którzy wędrują na Jasną Górę.