Ogłoszenia

XVIII Niedziela w ciągu roku – 01.08.2010

Wprowadzenie

Niedzielną Eucharystią rozpoczynamy nie tylko nowy tydzień, ale i miesiąc – dla Polaków szczególny. Będziemy dziękować Bogu za Jego opiekę nad nami w wielkich chwilach naszej historii: za Cud nad Wisłą w 1920 roku, za pokojowo zakończone strajki na Wybrzeżu w 1980 roku. Będziemy się modlić za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim – którego 66. rocznica wybuchu dzisiaj przypada. Rozważajmy to wszystko na trzeźwo – polski Kościół wzywa nas do ofiarowania Bogu abstynencji w tym szczególnym miesiącu.
Sposobem chrześcijanina na dobre, spełnione życie jest bycie blisko Boga i przeżywanie każdego dnia ze świadomością Bożej obecności. Każda Eucharystia daje nam właśnie tę możliwość, bo podczas niej karmimy się Bożym słowem i Ciałem.
 

 

Ogłoszenia

1. Nieszpory niedzielne – na które serdecznie zapraszamy o godz. 17.30, modlić się będziemy o trzeźwość Narodu oraz o błogosławieństwo Boże dla rolników i szczęśliwe zbiory.

2. W nowym tygodniu:
• Środa – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana – Patrona wszystkich kapłanów – módlmy się więc dla nich, aby posługa duszpasterska była uwielbieniem Bożej miłości.
• Czwartek – pierwszy w miesiącu – prośba o powołania kapłańskie i zakonne będzie nam towarzyszyć szczególnie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, której rozpoczęcie o godz. 17.00 – zapraszamy! Również w czwartek o godz. 18.00 – Msza Św. w intencji Dobrodziejów i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Świętych Wieczystych.
• Piątek – w liturgii obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego – Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Wyrusza w tym dniu XXX Piesza Pielgrzymka Krakowska – Msza Św. na rozpoczęcie Pielgrzymki o godz. 7.00 na Wawelu. Wyruszającym na pielgrzymi szlak polecamy także nasze intencje i całą Wspólnotę Parafialną i zapewniamy o pamięci modlitewnej.
• Sobota – pierwsza miesiąca – kolejny Wieczór Jana Pawła II. Zachęcamy do spotkań i modlitwy w rodzinach, a także do udziału w Apelu Jasnogórskim, w kościele o godz. 21.00 – w intencji wyniesienia do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w czwartek i piątek: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00.

4. W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30 i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka o godz. 18.00.

5. Jak zawsze gorąco zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką – do nabycia pod chórem.

6. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu – wszystkiego najlepszego z modlitwą, również wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy – dobrej drogi i błogosławieństwa Bożego!