Ogłoszenia

4 Niedziela Wielkanocy – 25.04.2010

Wprowadzenie

Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza.  Jest ona Światowym Dniem Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, rozpoczynającym Tydzień Modlitw o powołania w Kościele.  Troska o los ewangelizacji niech wzmocni naszą modlitwę i pobudzi naszą współodpowiedzialność za rozwój Kościoła.

 

Ogłoszenia

1.     Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2.     W najbliższą sobotę rozpoczyna się najpiękniejszy  miesiąc roku – maj, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Najświętszej. Wraz z budzącą się do życia przyrodą, będziemy, będziemy czcić Bożą Rodzicielkę Maryję i modlić się za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o dobre urodzaje.  Już w piątek, 30 kwietnia zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 18.30.  Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.  Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

3.     W sobotę, 1 maja, przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika. W czasie Mszy Świętych o godz. 7.00 i 18.00, za przyczyną św. Józefa będziemy prosić, aby wszyscy w naszej Ojczyźnie mieli pracę i godny zarobek.

4.     Msza św. i spotkanie dla Stowarzyszenia Apostolatu Cudownego Medalika – we wtorek o godz. 18.00; dla Konferencji św. Wincentego a Paulo – w środę o godz. 18.00; Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji – w piątek o godz. 18.00.

5.     W sobotę przeżywać będziemy kolejny „Wieczór Jana Pawła II”.  Zachęcamy do modlitwy w rodzinach i do udziału w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 w intencji wyniesienia do chwały ołtarzy Sł. Bożego Jana Pawła II.

6.     W dniu dzisiejszym przy naszym kościele możemy złożyć ofiarę na pomoc chorym na raka w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Modliliśmy się podczas tej Mszy świętej o powołania kapłańskie i zakonne.  Niech ta intencja towarzyszy nam w Tygodniu Modlitw o Powołania.  Starajmy się też wspierać modlitwą i dobrym słowem znanych nam kapłanów i osoby zakonne.  Na trud pracy i modlitwy w nadchodzącym tygodniu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.