Ogłoszenia

2 Niedziela Wielkanocna – 11.04.2010

Wprowadzenie

Przychodzimy do naszego Wieczernika, aby napełnić się Chrystusową łaską i pokojem. W tę niedzielę poświęconą szczególnej czci Miłosierdzia Bożego, chcemy zaczerpnąć jak najobficiej z przebitego boku Zbawiciela; chcemy wraz z Apostołem Tomaszem dotknąć ran Chrystusowych wyznając przy tym: „Pan mój i Bóg mój\”.

Składajmy Bogu nasze uwielbienie i pogrążeni w żałobie,

módlmy się o Miłosierdzie dla Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz dla wszystkich ofiar katastrofy lotniczej.

Bardzo serdecznie witamy O. Piotra Kurkiewicza, z zakonu Ojców Kapucynów, duszpasterza z Ukrainy, który wygłosi słowo Boże.

 

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

2. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek od godz. 17.00.

3. W najbliższy piątek, 16 kwietnia, ojciec św. Benedykt XVI obchodzi swoje 83. urodziny. Polecajmy Bogu w naszej modlitwie jego posługę pasterską w Kościele i świecie.

4. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum udzieli Ks. Biskup Jan Szkodoń, w czwartek 20 maja.

5. Uroczyste obchody Jubileuszu 40 – lecia sakry biskupiej Księdza Biskupa Albina Małysiaka rozpoczną się Mszą św. w Katedrze Wawelskiej w najbliższą sobotę 17 kwietnia o godz. 17.30. Księdza Biskupa Albina Małysiaka, który należał do Zgromadzenia Księży Misjonarzy i przez wiele lat był Proboszczem Parafii NMP z Lourdes, polecamy modlitewnej pamięci.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w świadczeniu na co dzień, że zmartwychwstały Chrystus obdarował nas miłosierdziem i pragnie, abyśmy nim obdarowywali siebie nawzajem.