Ogłoszenia

2 Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2010

Wprowadzenie.

Dzisiejsza  Druga Niedziela Wielkiego Postu, to niedziela Przemienienia Pańskiego.  Jezus zaprosił nas na tę liturgię,  aby umocnić nas swoją obecnością: swoim słowem rodzącym wiarę oraz swoim Ciałem i Krwią.  My również w czasie tej Mszy św. możemy uczestniczyć w tajemnicy Przemienienia Pańskiego.  Moc Chrystusa może przemienić i odnowić życie każdego z nas oraz obdarzyć wolnością i pokojem.
Wzorem lat ubiegłych II Niedziela Wielkiego Postu dedykowana jest wspieraniu działalności misyjnej Kościoła.  Swoją modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy polskich misjonarzy w ich działalności ewangelizacyjnej.

Ogłoszenia.

1.      Dzisiaj po południu zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2.      Msza św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia w środę o godz. 18.00.

3.      W najbliższy czwartek Wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00.  O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Dobrodziejów i wpisanych do Księgi Mszy Świętych Wieczystych..

4.     Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek: dzieci o godz. 17.00 /dzieci przynoszą ze sobą krzyże/, dorosłych o godz. 18.30,  młodzież i dorosłych / którzy nie mogą być wcześniej/  o godz. 19.30. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie Wielkopostnym.

5.     W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:  pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Okazja do spowiedzi od godz. 6.30 rani i od 16.30 po południu.  Spowiedź dzieci klas III, IV, V i dorosłych w czwartek od godz. 16.30, natomiast młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 16.30.

6.     Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek.

7.      W sobotę przeżywać będziemy „Wieczór Jana Pawła II.  Zachęcamy do modlitwy w rodzinach i do udziału w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 w naszym kościele.

8.      Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży i dorosłych rozpoczną się w naszej parafii za trzy tygodnie, w V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 marca br..

9.      W imieniu Krajowego Funduszu Misyjnego i misjonarzy, składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz  Misji: za modlitwę i ofiary składane dziś do puszek przed kościołem.  Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100 krajach.  Za wszelkie ofiary jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.