Ogłoszenia

3 Niedziela zwykła – 24.01.2010

Wprowadzenie.

„Ten dzień jest poświęcony Bogu waszemu, Panu.  Nie bądźcie smutni i nie płaczcie” – tak mówi dziś do nas prorok Nehemiasz.  Przychodzimy więc przed ołtarz Chrystusowy, aby umocnić się słowem Bożym i posilić się Najświętszym Ciałem.  Otwórzmy przed Nim nasze serca, powierzmy Mu siebie i najbliższych oraz  młodzież i dzieci przebywające na feriach zimowych poza domem.

Ogłoszenia.

  1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek, 25 stycznia w Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, przypada Rocznica Założenia przez Św. Wincentego a Paulo Zgromadzenia Księży Misjonarzy, pracujących w naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00. W kościele seminaryjnym Zgromadzenia, p.w. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Krakowie przy ulicy Stradomskiej uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00 rozpocznie się Peregrynacja Relikwii św. Wincentego a Paulo z okazji Wielkiego Jubileuszu Rodziny Wincentyńskiej, 350 lat od śmierci i narodzin dla nieba św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac.
  3. Stowarzyszenie Cudownego Medalika zapraszamy na Mszę św. i Nowennę we wtorek o godz. 18.00; Konferencję św. Wincentego a Paulo w środę o godz. 18.00; Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 18.00, Wspólnotę Przyjaciół Seminarium i Misji w piątek o godz. 18.00.
  4. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 Wystawienie Najść. Sakramentu i wspólna adoracja.
  5. Rozpoczyna się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym.  Pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym z naszej parafii, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego: Konferencji św. Wincentego a Paulo i Stowarzyszenia Miłosierdzia.  Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła.  Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy dl najuboższych.
  6. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej przez lekturę  prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na ferie życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.