Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. zwykła – 01.02.2015

Wprowadzenie:

Pan Jezus głosi naukę z mocą. Pan Bóg mówi do nas przez Słowo Boże. Jednak nie tylko nas naucza, ale również działa. On ma moc przemienić nasze życie, On może uzdrowić to, co w nas chore, i pocieszyć w tym, co w nas zostało zranione. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i działanie i powierzmy nasze życie Jezusowi.

Witam wśród nas Kleryków z naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego, którzy dzisiaj przez muzykę, śpiew i słowo modlą się razem w nami.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie z zespołem kleryckim o g. 17.30
  2. W nowym tygodniu: *Jutro obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem MB Gromnicznej, dlatego w czasie Mszy Świętych – odprawianych według niedzielnego porządku – będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec gromnicznych. Jan Paweł II ogłosił to Święto Dniem Życia Konsekrowanego, będzie ten dzień obchodzony już po raz XIX., a naszymi ofiarami będziemy wspierać zakony kontemplacyjne. *We wtorek – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika – po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00 zostanie udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – otwarte spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła – serdecznie zapraszamy! *Przed nami Dni Eucharystyczne: w pierwszy czwartek, piątek i sobotę – okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – o godz. 18.00. Także w czwartek spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. *W piątek: odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00 (Ks. Jan Marek i Ks. Przemysław odwiedzą swoich Chorych w następny piątek, 13. lutego). *Sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauki naszego Świętego Rodaka!
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  4. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasa I. – środa, godz. 19.30, klasa II. – czwartek, 19.30, klasa III. – piątek, godz. 19.30.
  5. Parafie: NMP z Lourdes i nasza zapraszają na 14. dniową pielgrzymkę do Meksyku w terminie od 5 do 18 grudnia br. Spotkanie organizacyjne z przedstawieniem programu pielgrzymki i zapisami odbędzie się na początku marca. W zakrystii można otrzymać program i informacje na temat pielgrzymki oraz zapisać się na wstępną listę uczestników.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

Na odkrywanie Bożych tajemnic w naszym życiu w zbliżającym się tygodniu przyjmijmy błogosławieństwo, które niech umocni naszą wolę, abyśmy wybierali zawsze to, co pochodzi od Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *