Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. zwykła – 01.02.2015

Wprowadzenie:

Pan Jezus głosi naukę z mocą. Pan Bóg mówi do nas przez Słowo Boże. Jednak nie tylko nas naucza, ale również działa. On ma moc przemienić nasze życie, On może uzdrowić to, co w nas chore, i pocieszyć w tym, co w nas zostało zranione. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i działanie i powierzmy nasze życie Jezusowi.

Witam wśród nas Kleryków z naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego, którzy dzisiaj przez muzykę, śpiew i słowo modlą się razem w nami.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie z zespołem kleryckim o g. 17.30
  2. W nowym tygodniu: *Jutro obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem MB Gromnicznej, dlatego w czasie Mszy Świętych – odprawianych według niedzielnego porządku – będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec gromnicznych. Jan Paweł II ogłosił to Święto Dniem Życia Konsekrowanego, będzie ten dzień obchodzony już po raz XIX., a naszymi ofiarami będziemy wspierać zakony kontemplacyjne. *We wtorek – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika – po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00 zostanie udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – otwarte spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła – serdecznie zapraszamy! *Przed nami Dni Eucharystyczne: w pierwszy czwartek, piątek i sobotę – okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – o godz. 18.00. Także w czwartek spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. *W piątek: odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00 (Ks. Jan Marek i Ks. Przemysław odwiedzą swoich Chorych w następny piątek, 13. lutego). *Sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauki naszego Świętego Rodaka!
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  4. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasa I. – środa, godz. 19.30, klasa II. – czwartek, 19.30, klasa III. – piątek, godz. 19.30.
  5. Parafie: NMP z Lourdes i nasza zapraszają na 14. dniową pielgrzymkę do Meksyku w terminie od 5 do 18 grudnia br. Spotkanie organizacyjne z przedstawieniem programu pielgrzymki i zapisami odbędzie się na początku marca. W zakrystii można otrzymać program i informacje na temat pielgrzymki oraz zapisać się na wstępną listę uczestników.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

Na odkrywanie Bożych tajemnic w naszym życiu w zbliżającym się tygodniu przyjmijmy błogosławieństwo, które niech umocni naszą wolę, abyśmy wybierali zawsze to, co pochodzi od Boga.