Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVII. zwykła – 27.07.2014

Wprowadzenie

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy Św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: we wtorek – wspomnienie Św. Marty. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Także w czwartek: liturgiczne wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana, Założyciela Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów). *Piątek – pierwszy w miesiącu, okazja do Sakramentu Pokuty: rano do godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej. Przypada w tym dniu 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – w modlitwie będziemy polecać wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. *W sobotę, jako pierwszą w miesiącu: po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II – z modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka i rozważaniem Jego nauczania – serdecznie zapraszamy! Można również w tym dniu zyskać tzw. Odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Wyjdziemy za chwilę z tej świątyni pobłogosławieni przez Boga, by nie utracić posiadanego skarbu wiary i przynależności do Królestwa Bożego. Na co dzień mamy jednak pamiętać, że cena tego Królestwa jest wielka, dlatego mamy je stawiać na pierwszym miejscu. Będzie to wyrazem naszej chrześcijańskiej mądrości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *