Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVII. zwykła – 27.07.2014

Wprowadzenie

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy Św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: we wtorek – wspomnienie Św. Marty. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Także w czwartek: liturgiczne wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana, Założyciela Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów). *Piątek – pierwszy w miesiącu, okazja do Sakramentu Pokuty: rano do godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej. Przypada w tym dniu 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – w modlitwie będziemy polecać wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. *W sobotę, jako pierwszą w miesiącu: po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II – z modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka i rozważaniem Jego nauczania – serdecznie zapraszamy! Można również w tym dniu zyskać tzw. Odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Wyjdziemy za chwilę z tej świątyni pobłogosławieni przez Boga, by nie utracić posiadanego skarbu wiary i przynależności do Królestwa Bożego. Na co dzień mamy jednak pamiętać, że cena tego Królestwa jest wielka, dlatego mamy je stawiać na pierwszym miejscu. Będzie to wyrazem naszej chrześcijańskiej mądrości.