\"\"

Msze Święte w naszym kościele

W niedziele i Święta
o godzinach:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00, 19:30

* Po mszy św. o godz. 7:.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

* W każdą niedzielę i Święta – Msze św. w intencji Parafian, Dobrodziejów i modlących się w naszym kościele odprawiamy o godz. 9:00, a o godz. 17:30 Nieszpory.

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi – w niedziele o godz. 11:00, w kaplicy dolnego kościoła.

W dni powszednie o godzinach: 7:00 i 18:00.

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest:

w poniedziałki i czwartki – w godz. 18:30 – 19:30,

oraz w środy i w soboty – w godz. 7:30 – 8:30.

Sakrament Pokuty

Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., natomiast:

* w pierwszy czwartek, piątek miesiąca:

– rano od godz. 6:30 do 7:00,
– po południu od godz. 17:00 do 18:00.

Nabożeństwa bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

* Poniedziałek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy

* Wtorek – Nowenna do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej Objawiającej Cudowny Medalik

* Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz do Św. Józefa

* Czwartek – Od 17:00 do 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Intronizacja Chrystusa Króla Wszechświata

* Piątek – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

* Sobota – Różaniec

Ponadto o godz. 17:30 wierni odmawiają różaniec.

Nabożeństwa Majowe i Czerwcowe

* w niedzielę o godz. 17:30

* w dni powszednie o godz. 18:30

Droga Krzyżowa

W każdy piątek Wielkiego Postu:

* dla dzieci o godz. 17:00

* dla dorosłych o godz. 18:30

* dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30

Nabożeństwa różańcowe

w październiku codziennie o 17.30

* w środy zapraszamy dzieci, a w czwartki młodzież

Rzymskokatolicka Parafia
Błogosławionej Anieli Salawy

Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo
30-079 Kraków;     al. Kijowska 29
tel/fax. +48-12-637-65-24

Nr konta Parafii:
PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350

Aktualności

\"\"

Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła – 2019.11.03

Dni które aktualnie przeżywamy,  są nierozerwalnie związane z modlitewną pamięcią o naszych zmarłych.  Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe odprawiane codziennie o godz. 17.30. Pragniemy także serdecznie podziękować za ofiary składane przy tej okazji.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Karola Boromeusza, a w sobotę rocznicę poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej.
  2. We wtorek 05 listopada po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo .
  3. W najbliższy piątek od godz. 9.00 swoich chorych odwiedzą ks. Adam, Przemysław i ks. Zdzisław.
  4. W przyszłą niedzielę 10 listopada wygłosi kazania ks. Jacek Piszczek, proboszcz parafii św. Jacka w naszym dekanacie. Ofiary składane w tym dniu zostaną przeznaczone na budowę nowego kościoła.
  5. Zachęcamy Parafian do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. A w nadchodzącym tygodniu życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc
PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Biblioteka Parafialna

Nasza biblioteka parafialna – do której zapraszamy
– czynna jest w poniedziałki od godz. 16:00 do 17:30.
W tym roku będzie można skorzystać w następujących dniach:

– 07. października

– 04. listopada

– 02. grudnia

ZAPRASZAMY!!!

Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA

Niedziela, 06.10.2019.:  Msza Św.,godz. 9.00

Zapraszamy wszystkich należących do Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA, a także osoby, które chciałyby dołączyć do tych modlitewnych Wspólnoty!!!

\"\"
\"\"
\"\"
\"\"
\"\"
\"\"

Nasza Patronka – Bł. Aniela Salawa

\"\"Patronką parafii i kościoła została Aniela Salawa, pochodząca z Sieprawia pod Krakowem Niewiasta ta została wyniesiona na ołtarze przez Ojca św. Jana Pawła II w 1991 r., w Krakowie.

ŻYCIE BŁOGOSŁAWIONEJ ANIELI SALAWY
W życiu Anieli Salawy łatwo dostrzec trzy różne etapy. Pierwszy z nich to dzieciństwo, które upływało w Sieprawiu, wiosce położnej 18 km od Krakowa. Urodziła się 9 września 1881 r. jako jedenaste dziecko Knilomieja i Ewy z Bochenków, Rodzina Salawów żyła ubogo, ale nie w nędzy. Jej utrzymaniem było niewielkie gospodarstwo rolne. Ponadto Ojciec prowadził kuźnię. Był pracowity i pracowitości uczył wszystkie dzieci. Sąsiedzi widywali go jak w pracy siadał przed kuźnią z książką do modlitwy lub z różańcem. Matka była córką zamożnego piekarza z Sułkowic. Ponieważ jednak wyszła za mąż wbrew woli rodziców, rodzina zerwała z nią wszelkie kontakty. Umiała czytać i pisać, co w owych czasach nic było częstym zjawiskiem. Posiadała kilka religijnych książek. Kiedy czas na to pozwalał, czytała je głośno dzieciom i wyjaśniała im prawdy wiary. Oboje rodzice starali się wychować dzieci religijnie oraz przygotować je do trudnej, dla ubogich, drogi życia.

Po latach Aniela wspominała, że mama uczyła nas mało jeść, dużo pracować i modlić się. Jakkolwiek nauka w szkole nie była wówczas obowiązkowa, wszystkie dzieci Salawów nauczyły się czytać i pisać Aniela przez dwa lata chodziła do szkoły. Uczyła się też katechizmu i w 1893 r. przystąpiła do pierwszej Komunii świętej. Od dzieciństwa pomagała w pracach domowych. Przez jeden rok pracowała jako służąca na gospodarstwie u sąsiadów. Gdy skończyła 16 lat, ojciec chciał, aby wyszła za mąż. Aby tego uniknąć, za przykładem starszej siostry Teresy, udała się do Krakowa “na służbę”. Tak rozpoczął się drugi etap jej życia. Dzięki pomocy siostry znalazła pracę. Jej pierwsza “pani” mówiła: Dziewczę spokojne, uczciwe i religijnie wychowane, ale nie przyzwyczajone do dzieci. Ja miałam małe dzieci, więc musiałam ją zwolnić. Potem jeszcze wielokrotnie Aniela zmieniała służbę. Musiała wiele się nauczyć, ale też znieść niejedno upokorzenie. Traciła zaufanie do ludzi. Tęskniła za domem. Często odwiedzała rodzinę. Mimo wszystkich trudności, jej życie było łatwiejsze niż w Sieprawiu. Zarabiane pieniądze skłaniały do troski o stroje. Starała się zwracać na siebie uwagę. Korzystała ze sposobności do zabawy i rozrywki. Nie zaniedbywała praktyk religijnych, ale była to pobożność raczej czysto zewnętrzna, bez głębszych przeżyć. W drugim roku pobytu w Krakowie Aniela przeżyła dramat – zmarła jej siostra Teresa W czasie choroby odwiedzała ją w szpitalu. Wiele wtedy rozmawiały. Umierająca starała się przekazać siostrze własne świadczenia, zwłaszcza to wszystko, co dotyczy życia religijnego. Mówiła jej: Ty pracujesz dla siebie., nie dla Boga. W życiu Anieli nastąpił przełom – wkroczyła w trzeci, decydujący etap. O śmierci siostry mówiła: Zdaje mi się, jakby Pan Jezus włożył koronę cierniową na moją głowę, oraz: Ja wiem, że Terenia Jest W niebie. Ja nie modlę się za nią, ale do niej i wszystkie laski, które mani od noga, to mi wyprosiła Terenia. Zamierzała wstąpić do zakonu karmelitanek, ale nie została przyjęta. Pozostała “na służbie”. W kwietniu 1900 r. wstąpiła do Stowarzyszenia Służby Żeńskiej im. św. Zyty. Dla stowarzyszonych było ono oparciem i pomocą. Zapewniało ochronę przed wyzyskiem, pożyczki w okresach pozostawania bez pracy, opiekę lekarską, a nawet własny szpital. Ważniejsze jeszcze były systematyczne spotkania, nabożeństwa, rekolekcje, możliwość korzystania z biblioteki. Aniela bardzo dużo skorzystała w Stowarzyszeniu. Jeszcze w tym samym roku, po ukończeniu osiemnastu lat, złożyła ślub czystości. Wyraził na to zgodą jej spowiednik, jezuita o. Stanisław Mieloch.

W 1903 r. pod wpływem innego spowiednika, redemptorysty o. Stanisława Chochleńskiego ostatecznie zrezygnowała z planów wstąpienia do zakonu, ale wydaje się, że dopiero w 1912 r. pogodziła się z tym wstępując do III Zakonu św. Franciszka z Asyżu. Bardzo dużo wtedy czytała. Doborem lektur roztropnie kierował wspomniany już spowiednik. Sam dostarczał jej wielu książek. Były to najpierw podstawowe opracowania o życiu wewnętrznym, a następnie dzieła mistyczne św. Teresy z Avila i św. Jana od Krzyża, a nawet bł. Jana Ruysbrocka. Dramatycznie przeżyła Aniela rok 1911. Zmarła w młodym wieku pani, u której służyła i którą bardzo lubiła i szanowała. Zajęta jej pogrzebem nie mogła uczestniczyć w pogrzebie matki (ojciec zmarł w roku 1906). W tym samym czasie jej spowiednik o. Stanisław Chochliński zmusił ją, by poszukała sobie innego kierownika duchowego, co sprawiło jej wielką przykrość. Opuszczona przez bliskich, jedynie w Bogu szukała pociechy i siły. To w tym czasie miała na modlitwie usłyszeć głos Chrystusa: Córko moja, o cóż ci tak chodzi, przecież ja ciebie nie opuszczam. Pod wpływem natchnienia odprawiła spowiedź generalną w kościele księży misjonarzy na Nowej Wsi pod Krakowem. Powiedziała potem przyjaciółce: Ileż brudów kryje się w człowieku. Teraz czuję się krzepka i silna. Jej stałym spowiednikiem został redemptorysta o. Waroux. W okresie wojny światowej szpitale krakowskie, a nawet klasztory i domy prywatne zapełniły się rannymi. W mieście przetrzymywano wielu jeńców wojennych. Aniela wykorzystywała wszystkie wolne chwile, aby pielęgnować rannych i wspomagać jeńców. Pod koniec wojny, za namową spowiednika, zaczęła prowadzić dziennik, w którym pisała o swoich przeżyciach mistycznych, o znoszonych cierpieniach, o szczególnych łaskach, jakimi obdarzał ją Bóg. Był to początek najtrudniejszego okresu jej życia. Nasilająca się choroba uniemożliwiała jej pracę. Korzystała wtedy z wcześniejszych oszczędności i z pomocy Stowarzyszenia św. Zyty. Zmarła 12 marca 1922 r. w szpitalu Stowarzyszenia.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2019​

Październik

Intencja powszechna:

Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania.

Nasze dzwony

Najnowsze galerie

Czytania i rozważania na dziś

Aktualności Radia Maryja

Aktualności Katolickiej Agencji Informacyjnej