Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03. 2024

W dniu dzisiejszym  zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali,  które zaśpiewamy wraz z chórem złożonym z wychowanków Pana Jana Rybarskiego –  wieloletniego organisty parafii MB z Lourdes .

  1. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  2. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: po Mszy św. o godz. 9.00 oraz o 17.30. Natomiast o godz. 18.30 dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńskiego Stowarzyszenia Młodzieży Maryjnej,  przedstawią nam Drogę Krzyżową w formie Misterium Męki Pańskiej.
  3. Pod chórem został ustawiony tradycyjny „kosz wielkopostny” na produkty żywnościowe i środki czystości dla ubogich naszej parafii. Możemy także wesprzeć działalność „Caritas” naszej diecezji, przez zakup baranka świątecznego.
  4. Za tydzień w Niedzielę Palmową, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Modlitewne rozważania poprowadzi ks. Maciej Kuczak – misjonarz z Tarnowa.  Także za tydzień na każdej Mszy św. poświęcimy palmy. 
  5. Przed kościołem zorganizowana jest zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  6. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.