Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością Objawieniem  Cudownego Medalika. W niedzielę, poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.

  1. W wtorek 28 listopada przypada dzień imienin naszego ks. Proboszcza Zdzisława Góry. Drogiemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, opieki Matki Bożej.
  2. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, który jest Patronem – naszego ks. Andrzeja Gieronia.  Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych w owocnej posłudze kapłańskiej.
  3. W I Piątek odwiedzimy naszych chorych od godz. 9.00. Natomiast w sobotę zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.45.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 9.00.  Natomiast na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone świece „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz opłatki na stół wigilijny.  Także w tym roku prosimy o wsparcie funduszu przeznaczonego na ogrzanie kościoła. Miesięczny koszt ogrzewania wynosi ok. 8000 tys. zł. Jedną z form pomocy jest ofiara złożona przy okazji nabycia opłatków.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” wraz z kalendarzem na przyszły rok.
  6. W niedzielę 10 grudnia o godz. 10.30 pragniemy w parafii przeżyć dzień św. Mikołaja.  Podpisane prezenty dla dzieci można składać w zakrystii. 
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Stanisława Marcinka z Mazowieckiej i śp. Janinę Sroka z Bytomskiej.