Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: 22 Niedziela Zwykła 03.09.2023

Na początku nowego roku szkolnego,  pragniemy modlić się o dary Ducha Świętego dla  dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców.  Zapraszamy na Mszę św. w dniu jutrzejszym o godz. 9.00 w tych intencjach. 

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w piątek Święto Narodzenia NMP, a w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Anieli Salawy.
  2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii. Pragniemy przygotować się do tego święta  przez wspólną modlitwę.  Zapraszamy w czwartek , piątek i sobotę na godz. 17.30 do modlitwy różańcowej: o powołania kapłańskie i zakonne, w intencji chorych naszej parafii oraz w intencji grup modlitewnych i apostolskich.  W niedzielę Sumę Odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Kazimierz Klimczak  – Proboszcz z Mydlnik.
  3. W przyszłą niedzielę do grona błogosławionych, zostaną włączeni Wiktoria i Józef Ulmowie wraz z dziećmi. Niech ich heroiczna postawa, umacnia każdego z nas w życiu zgodnym z duchem Ewangelii. Uroczystości z Markowej będą transmitowane w programie 1 telewizji o godz. 10.00.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” wyłożonego na stoliku pod zegarem.
  5. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Irenę Hołuj z Wrocławskiej, śp. Antoniego Łukasika z Mazowieckiej i śp. Leokadię Polańską z Siemieńskiego.