Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023 r.

Przez cały miesiąc maj,  zapraszamy na nabożeństwo ku czci NMP o godz. 17.30. W czasie nabożeństw majowych modlimy się za Ojca Świętego, za Kościół, o pokój na świecie , o powołania kapłańskie o dobre urodzaje oraz za dzieci które przystąpią do I Komunii świętej. W dniu dzisiejszym pierwsze nabożeństwo, na które serdecznie zapraszamy.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Józefa – rzemieślnika, we wtorek św. Atanazego , w środę Uroczystość NMP Królowej Polski ( w tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę – o 7.30, 00, 10.30, 12.00 i 18.00), w czwartek św. Floriana – patrona Krakowa, w piątek św. Stanisława Kazimierczyka, a w sobotę św. apostołów Filipa  i Jakuba.
  2. W dniu 2 maja uroczyście obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Zachęcamy do przyozdobienia swoich mieszkań i domów barwami narodowymi.
  3. W dniu 4 maja przypada 4 rocznica śmierci ks. Jana Kowalika – budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, o dar życia wiecznego dla Księdza Jana.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Naszych chorych w domach, odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Spowiedź z racji I piątku : rano od 6.30 – 7.00, a wieczorem od 17.00.
  5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.45.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 9.00.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Zofię Łuczyńską z Mazowieckiej.