Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2022 r.

Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom pragniemy życzyć Bożego Światła i Pokoju. Niech przeżywane Święta wzbudzą w nas pragnienie spotkania się z Chrystusem w Komunii świętej, by Jego miłość zanieść do naszych domów i wszędzie tam, gdzie każdego dnia pragniemy czynić dobro. Zdrowia, wszelkiej pomyślności na czas świąteczny i wszystkie dni Nowego Roku. Szczęść Boże!.

  1. W dniu jutrzejszym w Święto św. Szczepana Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę,  są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.  
  2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim , którzy swoja pracą i ogromną życzliwością wykonali dekorację świąteczną w naszym kościele.
  3. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek św. Jana Ewangelistę, w środę św. Młodzianków, a w piątek Uroczystość Świętej Rodziny ( tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
  4. W sobotę w ostatni dzień roku, zapraszamy na uroczyste nabożeństwo o godz. 17.30 oraz Mszę św. Dziękczynno – Błagalną o godz. 18.00, ze sprawozdaniem duszpasterskim z mijającego roku.
  5. W niedzielę 1 stycznia Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Jak już informowaliśmy, pragniemy powrócić do tradycyjnej formy kolędowania. Niech w naszych domach zostaną ustawione na stołach krzyż i świece.  Woda święcona znajduje się w naczyniu przy zegarze.  Będzie także umieszczona w przedsionku kościoła.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Krystynę Rusek z Racławickiej.