Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 20.11.2022 r.

Komunikat Przewodniczącego Episkopatu Polski

W dniu dzisiejszym zapraszamy na uroczysty koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego parafialnego chóru „Salawa” o godz. 17.15.

Do najbliższego piątku (25.11)  zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe w intencji naszych zamarłych,  o godz. 17.30.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylię, a w czwartek św. męczenników Andrzej Dung – Lac i Towarzyszy.
  2. Przez trzy dni pragniemy przygotować się do rocznicy Objawienia Cudownego Medalika. Zapraszamy w sobotę , niedzielę i  poniedziałek na nabożeństwo Maryjne o godz. 17.30.
  3. W parafii św. Wojciecha, w dniu 24 listopada (czwartek) odbędzie uroczyste wniesienie do świątyni, relikwii św. Szarbela, maronity z Libanu. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a potem Msza św. Zapraszamy chorych i czcicieli Świętego.
  4. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św. w naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 otrzymają Cudowny Medalik.
  6. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 złożymy życzenia imieninowe naszemu proboszczowi ks. Zdzisławowi Górze oraz ks. Andrzejowi Gieroniowi, serdecznie zapraszamy.
  7. Zachęcamy do zakupu nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.