Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022 r.

Wierni duchowi św. Wincentego a Paulo,  zachęcamy do wrażliwości i troski o uchodźców , emigrantów i ubogich.  Przed kościołem jest prowadzona zbiórka na potrzeby ubogich , korzystających z pomocy w naszej parafii.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek Uroczystość św. Wincentego a Paulo – Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia, w środę św. Wacława, w czwartek Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima,  a w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
  2. We wtorek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego w Sali katechetycznej.
  3. Od soboty 1 października zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  4. Od początku października, będą przyjmowane intencje mszalne na cały 2023 rok.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 9.00. W czasie Mszy św. zostaną uroczyście odnowione przyrzeczenia, związane z przynależnością do tej grupy modlitewnej.
  6. Pod chórem z prawej strony kościoła, został umieszczony wpłatomat. Ofiary składane w takiej formie płatności, są bezpośrednio przekazywane na konto parafii. Propozycja jest skierowana do osób, które coraz częściej korzystają z kart płatniczych bądź telefonu.
  7. W dniach od 16-23 marca przyszłego roku, (2023) jest planowana pielgrzymka z naszej parafii do Ziemi Świętej. Za jej przygotowanie  i kierownictwo jest odpowiedzialny   Tomasz Partyka.
  8. Zachęcamy do zakupu nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.