Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022 r.

W dniu dzisiejszym, w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki modlimy się za młodzież. Zgodnie z prośbą Arcybiskupa ofiary złożone podczas kwesty pod kościołem,  mają wesprzeć działanie młodzieży w naszej diecezji.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, w środę św. Mateusza Ewangelistę, a w piątek św. Pio z Pietrelciny.
  2. W czwartek swoje imieniny obchodzi Tomasz Partyka. Drogiego Solenizanta polecamy w modlitwach opiece Jego Patrona oraz wstawiennictwu św. Wincentego.
  3. Codziennie, od poniedziałku do soboty zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30.  Jest ona prowadzona przez Członków Wspólnot Modlitewnych i Apostolskich działających przy naszej parafii.
  4. W sobotę 24 września odbędzie się XIII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Początek spotkania w Sanktuarium o godz. 10.00.
  5. W niedzielę 25 września o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie formacyjne przed uroczystością I Komunii św. Na Mszę św. zapraszamy dzieci  z klas III oraz ich Rodziców.
  6. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się VIII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dziecko w sercu Krakowa”. Marsz wyruszy o godz. 12.00 z Placu Matejki i przejdzie przez Rynek Główny.
  7. Na balustradzie przed ołtarzem są wyłożone deklaracje przynależności do „Żywego Różańca”. Po wypełnieniu można ją złożyć w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę przed Uroczystością św. Wincentego a Paulo, pragniemy prosić Parafian o wsparcie ubogich, korzystających z pomocy materialnej w naszej parafii.  Po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  9. Zachęcamy do zakupu nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.
  10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Krystynę Haslinger z Kazimierza Wielkiego i śp. Władysława Winnika z Kazimierza Wielkiego.