Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu 05.12.2021

Msze Święte Roratnie są odprawiane w naszym kościele  od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 natomiast w soboty o godz. 7.00.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Mikołaja biskupa, we wtorek św. Ambrożego, w środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach zostaną wygłoszone kazania w ramach Nowenny przed jubileuszem 200 – lecia objawienia Cudownego Medalika. Ksiądz Misjonarz Maciej Kuczak wraz z Siostrami Miłosierdzia, wprowadzą nas w duchowe przeżywanie tego wydarzenia. Na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci i Rodziców przed Uroczystością I Komunii św.
  3. Świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” są rozprowadzane pod chórem w kwocie – świeca duża 16 zł , świeca mała 8 zł. Ofiary składane w zakrystii za opłatki,  będą przeznaczone na energię elektryczną w naszym kościele.
  4. Jak każdego roku, w II niedzielę adwentu składamy serdeczny Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przed kościołem jako dar serca – pomoc kościołowi na Wschodzie.
  5. Pod chórem został wystawiony  kosz na trwałe produkty spożywcze  i środki chemiczne, które przed świętami Bożego Narodzenia przekażemy ubogim z naszej parafii.
  6. Zachęcamy do zaopatrzenia się w najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym szczególnie polecamy adwentową szkołę modlitwy oraz drugą już rekolekcyjną medytację – o oczekiwaniu na Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Jadwigę Mrozowską z Wrocławskiej.