Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu 28.11.2021

W czasie Adwentu pragniemy bardziej niż zwykle otworzyć nasze serca na światło Bożej Łaski.  Niech Najświętsza Maryja Panna – objawiająca Cudowny Medalik,  dopomoże nam przyjąć Słowo które stało się Ciałem i  zamieszkało między nami.  Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 natomiast w soboty o godz. 7.00. 

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Apostoła, a w piątek św. Franciszka Ksawerego.
  2. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej Gieroń. Drogiemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych  oraz wstawiennictwa świętego Patrona w ofiarnej posłudze kapłańskiej.
  3. W czwartek zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 oraz spotkanie formacyjne.
  4. tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych w domach.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Apostolatu Margaretka na Mszy św. o godz. 9.00. Także przyszła niedziela – II Adwentu –  od wielu już lat przeżywana jest jako dzień modlitwy i wsparcia materialnego dla Kościoła na Wschodzie.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączony jest ścienny kalendarz na 2022 rok, serdecznie polecamy.
  7. Świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” są rozprowadzane pod chórem w kwocie – świeca duża 13 zł , świeca mała 7 zł. Ofiary składane w zakrystii za opłatki,  będą przeznaczone na energię elektryczną w naszym kościele. 
  8. Zbliża się wspomnienie św. Mikołaja. Z tej okazji w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na mszę św. o godz. 10.30. Po Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców, którzy pragną aby ich dziecko otrzymało prezent prosimy o przyniesienie wcześniej do zakrystii.
  9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Wojciecha Iwasiewicza z Rydla.