Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021

W dniu dzisiejszym zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17.30.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej , a w środę świętych męczenników Andrzej Dung – Lac i Towarzyszy.
  2. W sobotę 27 listopada rozpoczniemy Triduum wprowadzające nas w cykl modlitw przed 200 rocznicą objawienia Cudownego Medalika. W życiowym testamencie św. Katarzyna Laboure przekazała: „gorącym pragnieniem Niepokalanie Poczętej jest to, aby była czczona jako wstawiająca się za ludzkością u Syna, ponieważ tak bardzo modli się za ten świat.” Zapraszamy na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem w dniach 27, 28 i 29 listopada o godz. 17.30.
  3. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie poprowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania, a kolejne odcinki rozważań dostępne będą co niedzielę o godz. 20.00 na stronie internetowej, kanale YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania!
  4. W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny.
  5. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary składane w dniu dzisiejszym do skarbon przed kościołem. Jest to nasz dar serca, a zarazem odpowiedź na apel Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w sprawie pomocy migrantom.
  6. Zapraszam również do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy film opowiadający o beatyfikowanym właśnie w Katowicach księdzu Janie Masze.
  7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Marta Leska z Wrocławskiej i śp. Zofia Kozak z Racławickiej.