Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła – 5.09.2021

  1. Najbliższe dni pragniemy trwać w duchowej łączności z całym Kościołem w Polsce, przygotowując się na uroczystości beatyfikacyjne. Dla naszej wspólnoty jest to dodatkowa okazja , aby w przyszłą niedzielę jak najlepiej przeżyć uroczystość odpustową naszej parafii.  W tym dniu pragniemy świętować 30 rocznicę beatyfikacji bł. Anieli Salwy i poświęcenia kamienia węgielnego naszego kościoła. Także chcemy upamiętnić tablicą pamiątkową,  budowniczego kościoła i pierwszego Proboszcza naszej parafii ks. Jana Kowalika.  Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Wizytator Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy    Paweł Holc.
  2. W środę 8 września przypada święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W tym dniu ze szczególną wdzięcznością dziękujemy Panu Bogu za zebrane plony oraz za wytrwałą pracę rolników.
  3. W związku z rozpoczynającym się rokiem formacji katechetycznej, można zgłaszać dzieci z klas III oraz młodzież z klas VI,VII i VIII z naszej parafii, do przygotowania przed przystąpieniem do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.
  4. W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie całą Liturgiczną Służbę Ołtarza. O godz. 18.00 Msza św. , a po niej spotkanie w sali ministranckiej.
  5. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Krystynę Stolarczyk z Racławickiej i śp. Krystynę Niemiec z Kazimierza Wielkiego.