Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021

W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane.

Starajmy się dostrzegać też tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na roli, na różnych budowach, w transporcie. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

  1. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. 11 lipca to rocznica tzw. „Krwawej niedzieli” z 1943 r., podczas której na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu , biskup i męczennik; we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura , biskup i doktor Kościoła , a w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.
  3. W czasie wakacji spowiedź jest sprawowana codziennie : rano od 6.30 – 7.00, a wieczorem od 17.30 – 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna : w poniedziałki i czwartki od 18.30 – 19.30, a w środy i soboty od 7.30 – 8.30.
  4. W dniu 14 lipca w środę, odbędzie się zbiórka używanego sprzętu elektrycznego.  W tym dniu,  do godz. 14.30 będzie go można zostawić na placu przy kościele.
  5. W przeszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Sławomir Bednarz – budowniczy kościoła w Młochowie k. Nadarzyna. Po każdej Mszy św. będzie prosił o wsparcie, dla budującej się świątyni.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. +Jadwiga Ziółkowska –Matecka z ul. Wrocławskiej.