Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: X Niedziela Zwykła – 06.06.2021

Z zapewnieniem o modlitwie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i wzięli udział w procesji Bożego Ciała naszej parafii.  Za przygotowane ołtarze – Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, Księżom, Braciom i Klerykom ze wspólnoty Michalickiej , Rodzicom dzieci I Komunijnych i Różom Żywego Różańca, wszystkim zaangażowanym Paniom i Panom, za przygotowane śpiewy, służbie liturgicznej, niosącym feretrony i sztandary oraz baldachim – serdeczne Bóg zapłać!

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie o godz. 17.30.

  1. Do najbliższego czwartku zapraszamy na procesje w Oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej. W czwartek na zakończenie Oktawy zostaną poświęcone wianki oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom.
  2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek św. Jadwigę Andegaweńską – króla Polski , a w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
  4. W poniedziałek 7 czerwca  o  godz. 13.00 przy naszym kościele zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i  będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości (badanie osteoporozy),wydolności płuc i oskrzeli  oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu Covid 19. to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne.