Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021

W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 13.00 przeżywamy uroczystość rocznicy I Komunii św. dzieci, które w roku ubiegłym po raz pierwszy przyjęły Eucharystię. 

Dziś i jutro zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30.  Od wtorku 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa także o godz. 17.30.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP, a we wtorek św. Justyna – męczennika.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu pragniemy wyruszyć z procesją Eucharystyczną do  czterech ołtarzy.  Będą umiejscowione jak w roku ubiegłym: I ołtarz przy Al. Kijowskiej (wspólnota Odnowy w Duchu Świętym), II ołtarz w ogrodzie Księży Michalitów, III ołtarz przy ul. Zakątek (dzieci I Komunijne), IV ołtarz na stopniach kościoła (Róże Żywego Różańca). Procesję rozpocznie Msza św. o godz. 10.30 , której będzie przewodniczył ks. Rektor  Seminarium Duchownego Księży Michalitów –  Stanisław Kalisztan. Na procesję zapraszamy wszystkich Parafian, a w szczególności dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty.   W Boże Ciało Msze św. według porządku niedzielnego (7.30, 9.00, 10.30, ok. 12.00, 18.00). Procesje eucharystyczne w Oktawie, będą celebrowane po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od 6.30 -7.00 oraz od 17.00 – 18.00.  Naszych chorych odwiedzimy po wcześniejszym zgłoszeniu ustnym bądź telefonicznym.
  4. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Sylwestra Rajca z Racławickiej, śp. Irena Antosz z Bronowickiej, śp. Urszula Tyranowska z Bytomskiej i śp. Wiesława Dobrzańska z Al. Kijowskiej.