Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

W   ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na Msze święte roratnie: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 natomiast w Wigilię o godz. 7.00.

W dni poprzedzające Uroczystość Bożego Narodzenia zapraszamy do spowiedzi świętej: w poniedziałek, wtorek i środę: rano od 6.30 – 8.00, wieczorem od 17.00.  W Wigilię od 6.30 – 10.00.

  1. Wieczerzę Wigilijną w naszych domach, postarajmy się przeżywać w atmosferze religijnej. Niech nam towarzyszy modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa, dzielenie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachęcamy także do zachowania w tym dniu,  wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.  W tym roku w naszym kościele odprawimy dwie Msze św. Pasterskie w intencji Parafian :  o godz. 22.00 i 24.00.
  2. W Wigilię swoje imieniny obchodzi ks. Adam Kaganek. Drogiemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, łaski zdrowia i wszelkiej pomyślności  w posłudze kapłańskiej.
  3. W Uroczystość Bożego Narodzenia , Święto św. Szczepana oraz w Niedzielę Świętej Rodziny Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00)
  4. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas, można nabyć przy wyjściu z kościoła (mała świeca 7 zł , duża 13zł). Opłatki na wigilijny stół są w zakrystii (ofiary z opłatków będą przeznaczone na pokrycie kosztów energii elektrycznej naszego kościoła).
  5. Jak w poprzednie lata, prosimy Parafian o podzielenie się produktami żywnościowymi i środkami czystości z potrzebującymi. Kosz na produkty jest umieszczony pod chórem.
  6. Chorych w domach odwiedzamy na indywidualne zgłoszenia – telefoniczne bądź w zakrystii. Także sakrament chorych  jest udzielany na indywidualną prośbę.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Kazimierza Kuklińskiego z Racławickiej