Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

Niech uroczyście rozpoczęty Adwent pomoże nam w duchowym przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego .  Msze święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 natomiast w soboty o godz. 7.00.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego , a w piątek św. Barbarę – patronkę górników.
  2. W tygodniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa o godz. 17.45, przypisane do poszczególnych dni tygodnia: w poniedziałek do bł. Anieli Salawy, we wtorek za zmarłych, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Wincentego a Paulo, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołanie oraz msza św. wieczysta, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. Chorych w domach odwiedzamy tylko po indywidualnych zgłoszeniach.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 9.00. Także od przyszłej niedzieli będą rozprowadzanie świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomy Dzieciom (mała świeca 7 zł; duża świeca 13 zł).  Ofiary składane za opłatki posłużą na opłacenie energii elektrycznej w naszym kościele.
  5. Od 1 grudnia nastąpi zmiana organisty w naszym kościele. Pragniemy przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować Panu dr Danielowi Prajznerowi za lata wiernej posługi w naszej parafii. Życzymy także wielu  łask Bożych w pracy akademickiej , dydaktycznej i artystycznej. Nowym organistą będzie Pan Artur Szczerbinin , który zastępował Pana Daniela Prajznera.