Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020

Przeżywając Uroczystość Wszystkich Świętych, pragniemy wyznać naszą wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego, który jest nieustanie obecny w swoim Kościele. Naszymi modlitwami pragniemy wspierać dusze cierpiące w czyśćcu. Przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny, każdego dnia za jedną duszę.  Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie przywiązania się do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. oraz  modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

  1. W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo żałobne za naszych zmarłych.
  2. Od najbliższego wtorku, przez cały listopad o godz. 17.30, modlimy się za zmarłych na nabożeństwie wypominkowym.  Kartki z imionami zmarłych można składać do skarbonki przy ołtarzu bądź w zakrystii.
  3. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W I Czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji osób wpisanych do Księgi Wieczystej.  
  4. W związku z obecną sytuacją pandemii, nie będzie odwiedzin chorych w najbliższy I Piątek. Jednocześnie pragniemy przypomnieć że trwa ciągły dyżur duszpasterski pod parafialnym numerem telefonu
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janina Jadwiga Lichwała z Królewskiej, śp. Michał Zadęcki z Racławickiej i śp. Maria Golonka z Racławickiej.