Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie : XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020

Serdecznie dziękujemy Urzędnikom Magistratu i wszystkich służb (9 instytucji ),  za udzielenie zgody na przejście procesji Bożego Ciała, ulicami naszej parafii.  Dziękujemy także wszystkim którzy pracowali przy ustawieniu ołtarzy, dekoracjach i przygotowaniu uroczystości. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za dar obecności podczas Mszy św. i całej trasy modlitewnej.

W dniu dzisiejszym o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją Eucharystyczną.

  1. Nabożeństwo czerwcowe z litanią i rozważaniem o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  2. Procesje w Oktawie Bożego Ciała, do czwartku włącznie, będą  odprawiane po Mszy wieczornej o godz. 18.00. W czwartek po procesji zostaną poświęcone wianki z ziół i kwiatów oraz udzielone błogosławieństwo wszystkim dzieciom.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 połączoną  z  procesją Eucharystyczną.  W sobotę w liturgii czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  4. Na balustradzie przed ołtarzem znajduje się do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
  5. W dniu 10 czerwca – w 77 roku życia i 54 roku kapłaństwa odszedł do wieczności Augustyn Konsek. Wieloletni proboszcz parafii MB z Lourdes  i duszpasterz naszej parafii.  Pogrzeb ks. Augustyna odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w kościele Księży Misjonarzy przy ul. Św. Filipa 19.
  6. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Bogdana Cicheckiego   z ul. Zakątek i śp. Danielę Banasińską z ul. Bytomskiej.