Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Palmowa 04.04.2020

Przeżywając trudny czas epidemii , chcemy ogarnąć modlitwą i duchową łącznością wszystkich Parafian.  Jako Duszpasterze odczuwamy tęsknotę za Wami, ale ufni jesteśmy w to, że niebawem znowu będziemy mogli się spotkać na modlitwie. W naszym parafialnym kościele nieustannie trwa modlitwa.  Codziennie są odprawiane Msze św. zgodnie z zamówionymi intencjami (o 7.00 i 18.00). Dziękujemy także bardzo serdecznie za ofiary składane  na utrzymanie kościoła, wpłacane na konto parafii.  W Niedzielę Palmową zostaną odprawione Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.00.  Ten bardzo ważny dla nas dzień, musimy świętować w domach. W miarę naszych możliwości przygotujmy palmy, by w ten sposób uczcić Jezusa, który wjazdem do Jerozolimy rozpoczyna królewską drogę prowadzącą do krzyża i chwały Zmartwychwstania.   Zachęcamy by skorzystać z wielu możliwości transmisji telewizyjnych bądź internetowych Mszy św. i nabożeństwa Gorzkich Żali.

Także w tych dniach postarajmy się przyjmować duchową Komunię św.

  1. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana w naszym kościele w ograniczonej formie, z udziałem tylko 5 wiernych.
  2. WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Serdecznie prosimy Parafian o modlitwę za kapłanów, posługujących w naszym kościele: ks. Zdzisława, ks. Aleksandra, Adama Kaganka, ks. Adama Bandurę, ks. Yurija Schpaka i ks. Przemysława – który w sobotę będzie obchodził swoje imieniny.
  3. WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w kościele o godz. 18.00.  W naszych domach postarajmy się doczytać Opis Męki Pańskiej z Ewangelii św. Jana. Ten dzień ma charakter pokutny z zachowaniem ścisłego postu.
  4. WIELKA SOBOTA – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Na naszej stronie zostanie zamieszczona formuła modlitwy błogosławieństwa pokarmów na Wielkanocne śniadanie.