Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu

Niech  blask Bożego Słowa towarzyszy naszym rozważaniom rekolekcyjnym oraz pomoże nam odnaleźć wewnętrzny pokój,  w przygotowaniach duchowych do Świąt Narodzenia Pańskiego. 

Roraty  są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 18.00.

  1. W naszym kościele można nabyć świece ogólnopolskiej akcji Caritas – „ Wigilijnego działa pomocy dzieciom”.  Koszt małej świecy wynosi 7 zł a dużej 13 zł.  Świece są rozprowadzane  przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Pod chórem znajduje się kosz na środki czystości oraz produkty żywnościowe . Także w tym roku prowadzona jest zbiórka słodyczy i przyborów szkolnych dla dzieci na Ukrainie. Można je składać w zakrystii.
  2. Opłatki w naszej parafii są rozprowadzane przez Akcję Katolicką. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzanie kościoła.  
  3. W zakrystii można zgłaszać chorych, których pragniemy odwiedzić z Komunią św. z racji Świąt w najbliższą sobotę 21 grudnia od godz. 9.00 .
  4. Zachęcamy Parafian do lektury prasy katolickiej. Do „Niedzieli” jest dołączona płyta CD z kolędami. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej.
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : śp. Danuta Rzepa z Kijowskiej, śp. Władysław Długosz z ul. Zakątek i śp. Stanisław Fijałek z Racławickiej (pogrzeb śp. Stanisława we środę o godz. 12.00 na cmentarzu na Bielanach).