Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Niech w przeżywaniu Adwentu towarzyszy nam Maryja – Niepokalana Matka Jezusa.  Ku Niej kierujemy pełną wiary modlitwę: „O Maryjo bez grzechu poczęta – módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy”.  Roraty w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 18.00.

  1. W naszym kościele można nabyć świece ogólnopolskiej akcji Caritas – „ Wigilijnego działa pomocy dzieciom”.  Koszt małej świecy wynosi 7 zł a dużej 13 zł.  Świece są rozprowadzane  przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Pod chórem zostanie wystawiony kosz na środki czystości oraz produkty żywnościowe . Także w tym roku prowadzona jest zbiórka słodyczy i przyborów szkolnych dla dzieci na Ukrainie. Można je składać w zakrystii.
  2. Poświęcone w ubiegłą niedzielę opłatki na wigilijne stoły w naszych domach, rozprowadza Akcja Katolicka.  Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzanie kościoła.
  3. W zakrystii można zgłaszać chorych, których pragniemy odwiedzić z Komunią św. z racji Świąt w sobotę 21 grudnia od godz. 9.00 .
  4. W piątek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Oazy Rodzin w pomieszczeniach dolnego kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. W tym roku naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. prof. Ryszard Andrzejewski – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Michaelitów.
  6. Zachęcamy Parafian do lektury prasy katolickiej. Do numeru „ Niedzieli” jest dołączona płyta CD z kolędami (cena 6 zł). W nadchodzącym tygodniu życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.